Notre Dame Academy Educating Young Women to Make a Difference

Skip to main content

Regal Gryphon Awards, Fall 2019-2020

Nicole Aceves, Pre-Calculus/Trigonometry

Isabella Andrade, Statistics

Justina Antoon, AP Government & Politics: U.S.

Clarke Austin, American Literature/Composition

Audrey Barrera, Intro to Composition/Literature

Kaitlin Beltran, Honors Algebra 2/Trigonometry

Seenoi Biosah, Chemistry

Sylvia Campana, Astronomy

Allana Campbell, Painting

Catherine Carlson, AP World History

Allison Grace Chin, Spanish 1

Jemma Clarke, Journalism

Arielle Davis, AP English Literature/Composition

Carolina Diaz, Geometry

Elle Dunne, Intro to Dance

Ciara Egan, French 1

Kristen Erland, Varsity Volleyball

Clarissa Espinoza, Paschal Mystery/Christ's Mission

Yvette Esteban, Yearbook Production

Ariel Finch, British Literature/Composition

Chaney Fix, AP U.S. History

Sarah Franco, Algebra 1

Charlotte Fuchs, Introduction to Psychology

Karina Galdamez, Biology

Emily Gramajo, Honors French 3

Tiana Gray, Disruptive Innovation

Osiris Guinea, AP Spanish Language

Eavan Hanke, French 2

Sabrina Hurtado, Freshman Volleyball

Riley Johnson, Spanish 2

Lauren Johnstone, Robotics

Francesca Khachatourians, Communications

Grace Kim, AP Studio Art

Natalia Kolesnikov, AP Environmental Science

Marjan Labib, Mock Trial

Angelica Lewis, Honors Spanish 3

Shari Linton, PE/Health Science

Giselle Lucas, Revelation of Jesus Christ

Melanie Ma, Photography

Amy McClune, Varsity Cross Country

Emily McFerson, Varsity Tennis

Evita Morales, Multi-Cultural Literature/Composition

Eveyln Murray, Responding to Jesus/Discipleship

Sonia Nichols, AP Psychology

Mia Oliver, Algebra 2

Joselin Ordonez, AP Computer Science Principles

Francesca Parodi, Honors Intro to Composition/Literature

Lauren Pechayco, AP French Language

Ava Purcell, AP Calculus AB

Zoe Reger, Drawing

Nicolette Romo-Zelada, AP English Language/Composition

Maria Ruiz, Honors Multi-Cultural Literature/Composition

Valeria Ruiz, Intermediate Dance

Isabella Sawoski, Sacraments/Life in Jesus Christ

Allison Schevers, Spanish 4

Olivia Schumacher, AP Calculus BC

Madeline Smith, AP Art History

Vittoria Spadafora, Advanced Dance Performance

Malia Suesberry-Ramas, JV Volleyball

Elanor Sullivan, AP Biology

Kathryn Syta, U.S. History

Sarah Taylor, AP Physics 1

Kendra Teraoka, Honors Spanish 4

Aila Thompson, U.S. Government

Joelle Tourneur, Drama

Ciara Treanor, Honors Geometry

Darya Treanor, Physics

Beatriz Um Kim, Modern World History

Katrina Valte, AP Chemistry

Laura van der Sluys, Calculus

Abigail Wiseman, Honors Pre-Calculus

Emily Yeow, Spanish 3

Leilani Zagross, Honors Chemistry

Brianna Zucker, Liturgical Choir